chceš Spřátelit? tady
rekord v komentářích tady

Březen 2009

Pixelky

30. března 2009 v 13:22 na blog
http://emo-hannah.blog.cz/ x x wsmg78.gifxx Coração ocupado x x 2cqbepi.gif image by Lowinka x koruna x :tel x pixel

x x

x x x x thawake-1.gif image by Salisko x online.gif image by spookys-graphix x
message.gif image by spookys-graphix x offline.gif image by spookys-graphix

x http://emo-hannah.blog.cz/ x http://emo-hannah.blog.cz/ x x

x study.gif image by spookys-graphix x x x x nemoc.gif image by spookys-graphix x x 22n.gif(105 b) x x x :piiinkie: x

biggrinwht.gif picture by ijkl_gumataotao x confusedwht.gif picture by ijkl_gumataotao x coolwht.gif picture by ijkl_gumataotao x crywht.gif picture by ijkl_gumataotao x laughwht.gif picture by ijkl_gumataotao x gahwht.gif picture by ijkl_gumataotao x neutralwht.gif picture by ijkl_gumataotao x smilewht.gif picture by ijkl_gumataotao x sadwht.gif picture by ijkl_gumataotao x redfacewht.gif picture by ijkl_gumataotao x uhhwht.gif picture by ijkl_gumataotao x surprisedwht.gif picture by ijkl_gumataotao x winkwht.gif picture by ijkl_gumataotao


Slipknot- text- Duality

28. března 2009 v 13:36
I push my fingers into my eyes
Its the only thing
That slowly stops the ache
But its made of all
The things I am today
Jesus it never ends
It works it's way inside
If the pain goes on...

♥Rotvajler♥

28. března 2009 v 13:06
CHARAKTERISTIKA
Hlídací a obranářský pes, vhodný do rodiny.

VÝŠKA
Psi měří v kohoutku 61 až 68 cm, feny 56 až 63 cm.

SRST
Krycí srst je středně dlouhá, hustá a hrubá, s hustou podsadou. Srst je vždy černá s hnědými odznaky. Vyskytují se i dlouhosrsté variety, jsou však nežádoucí. Nežádoucí je i bílá skvrna na hrudníku.

PÉČE
Péče o srst rotvajlera není složitá. K odstranění odumřelých a uvolněných chlupů v období línání se nejlépe hodí gumové rukavice. Pracuje se s ní snáž než obyčejným kartáčem. Pokud chcete, aby se srst více leskla, můžete použít speciální pleťovou vodu, nebo lesk ve spreji. Drápy udržujte krátké a zvukovod čistý.

POVAHA
Inteligentní, poslušný, bezpodmínečně věrný svému pánovi a jeho rodině, dominantní, ostražitý a ochranitelský, odvážný, silný, imponující, někdy žárlivý na pozornost, která není věnována jemu. Svoji rodinu a teritorium brání rotvajler do posledního dechu. Většina z nich má sklon stát se "psem jedné osoby".

VÝCHOVA
Rotvajleři mohou mít poněkud dominantnější povahu, a proto potřebují klidného, vyrovnaného a sebejistého pána, který je vždy čestný. Naučte štěně, co smí a co ne, a buďte v tom důslední. Tito psi jsou velice citliví na váš hlas, používejte jej i tehdy, udělá-li pes něco dobře. Proměnlivý trénink má ty nejlepší výsledky. K psům musíte být zpravidla tvrdší než k fenám, které jsou poněkud mírnější. Rotvajleři jsou nadmíru vhodní k hlídání i k různým obranářským sportům, i když s rotvajlerem nedosáhnete výsledku tak rychle jako např. s malinoisem.

SPOLEČENSKÁ CHARAKTERISTIKA
Je-li rotvajler vyrovnaně a důsledně vychováván, bude věrný své rodině a stane se i dobrým kamarádem pro vaše děti. S kočkami a dalšími domácími zvířaty nebude mít problémy, pokud s nimi měl jako mladý pozitivní zkušenosti. Někteří rotvajleři se chovají poněkud dominantně k ostatním psům a mají rádi převahu. Rodinné známé nadšeně přivítá, cizí lidi však nepustí dál než za plot. Rotvajler je výborným hlídačem.

POHYB
Postarejte se o to, aby měl váš rotvajler hodně pohybu, protože jej potřebuje. Rád běhá v lese nebo na louce a útěk mu ani nepřijde na mysl. Také plavání a běh vedle kola jsou vhodnými druhy pohybu, a dokonce i ke hrám s míčem (aportování) se rotvajler nechá zlákat.


♥Chováme činčilky♥

28. března 2009 v 12:52 Zvířatka

Standardní šedá

Základní, nejrozšířenější a v kožešnickém průmyslu nejžádanější barevnou formou činčil je "standard" neboli standardní šedá; přestože se mluví o "divokém zbarvení", je třeba vědět, že dnešní standardi se geneticky od svých divoce žijících předchůdců už dost vzdálili. Například divoké činčily mají výrazný nádech srsti do hněda a jejich kožíšek má zřetelný vzorek "pepř a sůl".
Čičina - standardní šedá Standardní činčily vypadají takto: boky jsou "modro"šedé, na hřbetě přecházejí v tmavou šedou až skoro do černa, bříško je bílé a od boků má být zřetelně ohraničené. Tyto činčily mají tmavé (šedé) uši, černé oči. Jejich chlupy nejsou rovnoměrně šedé, ale jsou rozdělené do tří barevných částí; tomuto zbarvení srsti se obecně říká aguti: 1. Velká část chlupu od cibulky (= spodní zóna) je tmavá a ona určuje onen namodralý odstín srsti standardních činčil; 2. Následuje světlý proužek (= stužka, široká asi 4 - 5,5 mm, ale může být až 8 mm), který má být úplně bílý a jasně ohraničený. Pokud je stužka našedlá, celá činčila působí tmavším a takovým rozostřeným dojmem, pokud je nažloutlá, celá činčila má nádech do hněda. 3. Černý konec (= závoj), jehož délka určuje odstín činčily. Čím je závoj delší, tím je činčila tmavší. Na břiše nemají chlupy barevný závoj, pouze spodní zónu a stužku. Chyby ve zbarvení stužky jsou proto na břiše nejzřetelnější. Standardní činčily se v současnosti chovají v odstínech střední, středně tmavý, tmavý a extra tmavý. Světlé odstíny se příliš nevyskytují.
Standardi mají v chovech nejrozmanitější genetický základ, proto jsou takoví jedinci obecně nejkvalitnější po stránce zdravotní i chovné, snad ve všech chovech činčil se vždy všechny barevné mutace stejně kříží zpět se standardami, protože pouze tak je zajištěna kvalita celého chovu. Se standardami lze křížit jakékoli jiné barevné mutace.
Pucha - standardní šedá Z této přirozené formy se odvozují různé barevné mutace; takoví jedinci vznikají i v přírodě, ale pro svoji nápadnější barvu se často stávaly obětí predátorů. V zajetí jim však žádné nebezpečí nehrozí, navíc jsou barevné činčily stále populárnější, a to především jako domácí mazlíčci. Barevné mutace jsou podložené geneticky. Dnes je známo několik genů, které různým způsobem určují barvy činčil. Pro přesnější informace se podívejte do sekce Činčilí genetika.